Медитація

Медитація

Медитація ґрунтується на розумінні того, що природний стан розуму спокійний і чистий. Це дає нам змогу тренувати розум, аби він перебував у такому стані. Першою причиною для медитування може бути те, що ми прагнемо звільнитися від схвильованості чи перезбудження нашого розуму, віднайти його природне первинне добро.

Для цього нам потрібно насамперед трохи уповільнитися й відчути наш розум, який він є. У процесі ми довідуємось, як він працює. Ми зауважуємо: де перебуває розум — у злості, жаданні, ревнощах, заздрості чи у спокої — там само перебуваємо і ми. Починаємо помічати, що маємо, по суті, вибір: ми не повинні обов’язково діяти на вимогу кожної думки. Ми можемо залишатися спокійними. Медитація — це спосіб уповільнитися й побачити, як працює наш розум.

Практика медитації дійшла до нас крізь віки тому, що вона є безпосередньою, сильною та ефективною. Якщо медитація стає частиною вашого життя, зверніться, будь ласка, до людини з досвідом медитування за дальшими інструкціями. Також було б доцільно приєднатися до групи, в якій практикують медитацію.