Навіщо медитувати

Так само, як постійні фізичні вправи мають вплив на здоров’я, тривалість життя, роботу органів і навіть стан розуму, так і медитація впливає на багато аспектів нашого життя.

Стрес. Численні дослідження показують, що регулярна практика медитації може значно зменшити стрес і фізичні симптоми, що його супроводжують, — втому, перезбудження, безсоння тощо.

Емоції. Медитація допомагає розпізнавати та давати раду своїм емоціям: спочатку ми навчимося просто заспокоювати їх, а згодом — через роботу з енергією емоцій — перетворювати їх таким чином, аби вони ставали нашими спільниками замість того, щоби завдавати шкоди нам і нашому оточенню.

Духовний шлях. Медитація є основою багатьох духовних традицій. Вона допомагає нам зміцнити розум і відданість духовній практиці, глибше розуміти зміст вчення й плекати наші вроджені мудрість і співчуття.

Мир. Медитацію можна розглядати і як найдієвіший спосіб подолання агресії. Замість того, щоб намагатися переробляти щось у зовнішньому світі чи відповідати на агресію, спрямовану на нас, іще більшою агресією, ми плекаємо в собі мир і доброту та поширюємо їх на інших.

Керування. Розвиваючи в нас мудрість і силу розуму, медитація дає нам можливість допомагати іншим, надихати їх, а також майстерно вести за собою з упевненістю та енергією. В багатьох азійських традиціях медитація була обов’язковою в системі виховання й освіти лідерів та імператорів.