Шамбала Тренінг

Shambhala Training logo

Нерелігійне, світське вчення Шамбали акцентує на тому, як просвітлений розум може проявлятися в дії, в стосунках, у побуті, в усіх аспектах життя, які цілковито включені в духовну практику. Тренінг націлений скоріше на можливість відчути, пережити, аніж на абстракції чи теоретизування.

Тренінг розділений на три частини. Перша – Серце Воїнства – це п’ять програм на вихідні (п’ятниця вечір, субота й неділя). Друга частина – Священний Шлях Воїна – це ще шість рівнів. Заключною є двотижнева програма – Асамблея Воїнів, що відбувається у заміському медитаційному центрі.

Серце Воїнства цикл програм для заснування власної дисципліни практики медитації уважності/усвідомлення (шаматха/віпашьяна). Цим дієвим інструментом ми можемо відкрити для себе основні принципи воїнства у щоденному житті. Кожен рівень звертає увагу на певний аспект вчення.

Рівень 1Мистецтво бути людиною – як побачити світ священним і сприйняти безумовне добро, як основу нашого існування.
Рівень 2Народження Воїна – як зауважити свої шаблони поведінки за звичкою і відкрити в собі безстрашність.
Рівень 3Воїн у світі – як розвинути впевненість на всіх ділянках життя.
Рівень 4Пробуджене Серце – як дозволити відкритись своєму серцю та інтуїції, як вповні спілкуватись зі світом.
Рівень 5Відкрите Небо – як довіряти собі й по-справжньому піклуватися про інших.

Програми цієї частини тренінгу дають вправні засоби для праці з розумом, якими можна користуватися до кінця життя, просто практикуючи, чи збагачуючи таким медитативним досвідом практику в якійсь іншій традиції. Той, хто відчуває, що власне цей шлях відповідає йому, може перейти до наступного циклу тренінгу.