Сакйонґ Джамґон Міпам Рінпоче

Sakyong Mipham Rinpoche

Його Превелебність Сакйонґ Джамґон Міпам Рінпоче є одним із найвищих і найшановніших перероджених лам Тибету. Він є унікальним, адже фактично уособлює собою міст між двома світами. Старший син Від’ядгари Чоґ’яма Трунґпи Рінпоче, який відіграв важливу роль у поширенні буддизму на Заході, Міпам Сакйонґ є втіленням Міпама Великого, якого в Тибеті поважають як прояв Манджушрі — будди мудрості. Він веде свій рід од тибетського короля-воїна Ґесара з Лінґа. Також він має передачу двох шкіл тибетського буддизму — Нінґма та Каґ’ю. Крім того, він є головою лінії Шамбала-буддизму й духовним лідером Шамбали — всесвітньої мережі медитаційних і ретритних центрів. Міпам Сакйонґ Рінпоче є утримувачем лінії Університету Наропи.

Сакйонґ (слово буквально означає «захисник землі») є чоґ’ялом, тобто «королем Дгарми», який зберігає та поширює вчення Шамбали. Перший король Шамбали, Дава Санґпо, був уповноважений самим Буддою. Традиція Шамбали наголошує на впевненості в просвітленій природі всіх істот, що називають вітер-кінь, і вчить керувати своїм світом хоробро, з мудрістю та співчуттям.

Сакйонґ Міпам Рінпоче народився в 1962 році в Бодгаґаї, Індія, у леді Кончок Палден. У ранньому віці він здобув буддійську освіту, а пізніше переїхав до свого батька на Захід, де продовжив вивчення буддійської філософії та ритуалів. Його наставниками були видатні майстри: Його Святість Ділґо Кхієнце Рінпоче, вчитель Далай-лами й короля Бутану, та Його Святість Пенор Рінпоче. Він одружився з принцесою Цеянґ Палмо, дочкою Його Превелебності Намхая Дрімеда Рабджама Рінпоче, голови лінії Ріпа. Сакйонґ є автором двох книжок — «Перетвори свій розум на союзника (Turning the Mind Into an Ally)», що стала справжньою сенсацією на Заході, та «Керуючи власним світом (Ruling Your World)». Він — поет і митець. Також дуже захоплюється марафонським бігом і постійно тренується. Багато подорожує, навчаючи по всьому світу.